דף הבית » טיפים והמלצות » טיפים והמלצות למקרר
 

טיפים והמלצות למקרר

 

טיפים לאחזקת המקרר

v הזזת המקרר - לתשומת ליבכם הזזת המקרר צריכה להיעשות ישר באופן אנכי , אין להזיזו מצד לצד ולגרום לתנודות צידיות על מנת לא לפגום בגלגלי המקרר.
v מיקום המקרר - ביחס לקיר  מקרר צריך להיות ממוקם כ 15-20 ס"מ מהקיר במקום מאוורר.
v תרמוסטט המקרר – הטמפרטורה הרצויה במקרר צריכה להיות בין 4-8 מעלות ובפריזר בסביבות ( 18- ), רצוי שהתרמסוטט ישאר קבוע ולא לשנותו באופן תכוף גם כאשר מעמיסים מוצרים .
v

 כיוון התרמוסטט - את התרמוסטט יש לכוון בדרך כלל  לרמה רגילה (4 מקרר,3 מקפיא) .רצוי לא לשנות בעת העמסת מזון או כשיש עומס חום בקיץ .

v העמסת מוצרים - מקרר אומנם צריך להיות מלא , אך רצוי מאוד לא להעמיס עליו יתר על המידה שכן יעילות הקירור עלולה להפגם.
v גומיות המקרר- חשוב מאוד להקפיד כי גומיות המקרר אכן אוטמות את המקרר , ניתן למרוח כמות קטנה של וזלין או חומר סיכה אחר כדי למנוע את בלאי הגומיה ולתרום ליעילותה של גומיית המקרר.
v החלפת פילטר מים - יש להחליף את פילטר המים במקרר כל חצי שנה עד שנה לפחות,על מנת לשמור על איכות המים ואיכות הקרח יש להקפיד להחליף פילטר המים. להזמנת פילטר מים.
v נזילת מים   -במקרה של נזילת מים במקרר עם "קיוסק", סגרו את הברז מאחורי המקרר וקראו לטכנאי.
v הזעה" של המקרר - במקרה של הצטברות טיפות מים על דפנות המקרר, יש לוודא שהלחצן ליד התרמוסטט (בגב המקרר) מכוון לפלוס (+) או ל-On. אם הכפתור מכוון בצורה הנכונה ובכל זאת יש הזעה, יש לקרוא לטכנאי.
במקרה של נזילה בתקרת המקרר, כוונו את התרמוסטט, בדקו את תקינות הגומיות והזמינו טכנאי.
v מקרר מצפצף - צפצוף המקרר יכול להיגרם עקב השארת דלת המקרר פתוחה. במקרה זה יש ללחוץ על הלחצן השני מלמטה (כפתור   Mute  ) אם המקרר ממשיך להשמיע צפצוף גם לאחר כמה שעות, יש לקרוא לטכנאי  .
v הפסקת הפעולה של הקיוסק (מכשיר קרח) - במקררים בהם ישנו מכשיר קרח (ICE MAKER ) כשרוצים להפסיק את פעולת ייצור הקרח מרימים את ידית הברזל למעלה מומלץ לעשות זאת כאשר קערת הקרח מלאה.
v ניקוי המעבה - הצטברות של אבק במעבה המקרר עלולה לגרום למקרר לעבוד קשה יותר ולביזבוז אנרגיה, על מנת למנוע זאת יש לדאוג לניקוי המעבה כל כחצי שנה.ניתן לנקות באמצעות שואב אבק או באמצעות מברשת.מיקום המעבה  תלוי במודל ישנם מודלים בהם המעבה ממוקם בחלק התחתון של המקרר ולשם הניקוי יש להזיז את הגריל מקדמת המקרר ולנקות מתחתיו.במידה ומהעבה נמצא מאחורה יש להזיז את המקרר ולנקות מאחורי המקרר .
 
   
   
   

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר